تبلیغات
دانستنیها (گوناگون ) - بیماری پسوزیاریس
دوشنبه 16 فروردین 1389

بیماری پسوزیاریس

   نوشته شده توسط: ابوالفضل تنها    


پسوریازیس چیست؟
پسوریازیس یك بیماری مزمن پوستی است كه نام آن از كلمه ای یونانی به معنی «خارش» گرفته شده است. در این بیماری ناحیه‏ای از پوست، ملتهب شده و برجسته می‏شود، كه با قرمزی پوست و خارش همراه است و روی آن نیز پوسته‏های نقره ای رنگ دیده می‏شود. پوست سر، آرنج‏ها و پشت بدن بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.
 گاهی شدت پسوریازیس آنقدر خفیف است كه بیمار اصلاً از ابتلا به آن آگاه نیست. از سوی دیگر گاهی این بیماری آنقدر شدید می‏شود كه نواحی گسترده‏ای از بدن را می‏پوشاند.
 خوشبختانه امروزه، پزشكان قادرند حتی شدیدترین موارد پسوریازیس را نیز تحت كنترل درآورند.
بیماری پسوریازیس مسری نیست و از شخصی به شخص دیگر منتقل نمی‏شود ولی در افرادی كه یكی از اعضای خانوادة آنها به این بیماری مبتلا است، بیشتر بروز می‏كند. شیوع این بیماری بین 1 تا 2 درصد كل جمعیت می‏باشد، بنابراین در ایران حداقل 600 هزار نفر به این بیماری مبتلا می‏باشند.
علت ابتلا به پسوریازیس چیست؟
 علت ایجاد این بیماری ناشناخته است ولی عامل وراثت در ابتلا به این بیماری نقش مهمی دارد. با اینحال، تحقیقات اخیر، به وجود نوعی ناهنجاری در فعالیت گلبول‏های سفید در جریان خون اشاره می‏كند كه می‏تواند آغاز كنندة فرآیند التهاب در پوست باشد و موجب افزایش سرعت پوسته ریزی شود. سرعت ریزش سلول‏های پوست در این بیماری گاهی به سه تا چهار روز یكبار هم می‏رسد (یعنی 5 تا 10 برابر سریعتر از حالت طبیعی). بیماران اغلب حدود 10 تا 14 روز پس از ایجاد بریدگی، خراشیدگی، سائیدگی و یا آفتاب سوختگی شدید در پوست، متوجه پیدایش ضایعات جدیدی بر روی بدن خود می‏شوند كه همان پسوریازیس است.
 پسوریازیس ممكن است توسط عواملی نظیر عفونتها، از جمله عفونت استرپتوكوكی حلق و همچنین بعضی از داروها مجدداً فعال شود. این بیماری معمولاً در فصل زمستان به علت خشكی پوست و كاهش تابش نور آفتاب بوجود می‏آید. پسوریازیس به شكل‏های متعددی از نظر شدت، طول دوره بیماری، منطقه درگیری و اشكال پوسته‏ها بروز می‏كند.
علایم پسوریازیس
 شایع‏ترین علامت پسوریازیس به صورت برجستگی‏های كوچك قرمز رنگ است. بتدریج این ضایعه بزرگتر شده و سطح آن پوسته پوسته می‏شود. در حالیكه پوسته‏های سطحی براحتی جدا شده و می‏ریزند، پوسته‏های زیرین برداشته شوند، پوسته زیر آنها دردناك شده و خونریزی خواهد كرد. بتدریج این نواحی قرمز، رشد كرده و گاهی حتی كاملاً وسیع و چشمگیر می‏شوند.
 پسوریازیس در نقاط مختلف بدن می‏تواند به اشكال مختلفی دیده شود:
• آرنج‏ها، زانوها، نشیمنگاه، ناحیه تناسلی، بازوها، پاها، پوست سر و ناخن‏ها نواحی هستند كه بیش از سایر نقاط بدن به پسوریازیس مبتلا می‏شوند. پسئریازیس معمولاً دو طرف بدن را به طور قرینه مبتلا می‏كند.
• روی ناخن‏های مبتلا به پسوریازیس فرورفتگی‏های كوچكی به چشم می‏خورد. ناخن‏ها ممكن است شل یا ضخیم و خمیده شوند. اصولاً درمان پسوریازیس ناخن مشكل است.
• پسوریازیس معكوس، زیربغل، پستان‏ها و نواحی چین‏دار بدن در مجاورت كشاله‏ران، نشیمنگاه و ناحیه تناسلی را مبتلا می‏كند.
• پسوریازیس قطره‏ای معمولاً كودكان و بالغین جوان را مبتلا می‏كند. در این نوع  بیماری اغلب بدنبال یك گلو درد، از تعداد زیادی نقاط كوچك قرمز رنگ و قطره مانند پوشیده می‏شود. این بیماری معمولاً خودبه‏خود طی چند هفته تا چند ماه خوب شده و علایم آن محو می‏شوند.
• حدود 30 درصد از بیماران مبتلا به پسوریازیس، دچار درد و التهاب به حدی است كه باعث ناتوانی بیمار می‏شود. در بعضی از افراد، در صورت گرفتاری شدید پوست، شد گرفتاری مفاصل هم افزایش می‏یابد. گاهی با بهبود ضایعات پوستی، از شدت درد مفاصل هم كاسته می‏شود.
درمان پسوزیاریس چگونه است؟
 به علت شناخته نشدن علت بیماری، هنوز درمان قطعی برای این بیمای وجود ندارد. روش‏های مختلف درمانی برای بیماری پسوریازیس وجود دارد كه براساس سن بیمار، شدت و وسعت بیماری، سلامت عمومی بیمار و شرایط اقتصادی، اجتماعی او باید درمان مناسبی برای بیماری انتخاب گردد. گاهی بیمار بتدریج به یك درمان مقاوم می‏شود كه باید درمان وی را تغییر داد و یا روش دیگری به عنوان مكمل به آن افزود. به هر حال درمان بیماری پسوریازیس بسیار طولانی بوده و نیازمند مراجعات مكرر به متخصص پوست می‏باشد.
 هدف از درمان، كاستن التهاب وكند كردن سرعت تقسیم سلول‏های پوست است. كرم‏های مرطوب كننده و لوسیون‏ها با نرم كردن پوسته‏ها به كنترل خارش كمك می‏كنند. رعایت رژیم‏های غذایی خاص در درمان پسوریازیس تأثیری نداشته است.
 معمولاً در مواردی كه بیماری محدود می‏باشد، از داروهای موضعی كه محتوی تركیبات كورتون، ویتامین D صناعی، قطران یا آنترالین هستند، استفاده می‏شود. به این داروها ممكن است استفاده از نور طبیعی آفتاب یا نور ماوراءبنفش نیز افزوده شود. در موارد خیلی شدید پسوریازیس، ممكن است نیاز به مصرف داروهای خوراكی همراه و یا بدون استفاده از نور درمانی باشد.
 اگر چه قرار گرفتن در معرض نور خورشید به بسیاری از بیماران در تخفیف علایم بیماری كمك می كند، ولی باید با احتیاط زیادی مورد استفاده قرار گیرد. در برخی موارد می‏توان از اشعة ماوراءبنفش استفاده نمود.
درمان‏های مختلف پسوریازیس
• استروئیدها (كورتون‏ها): كرم‏ها، پمادها و لوسیون‏های محتوی داروهای كورتونی می‏توانند به طور موقت پوست را تسكین داده و بیماری را در بسیاری از افراد كنترل نمایند. از فرآورده‏های ضعیف‏تر در نقاط خیلی حساس بدن مانند ناحیة تناسلی، كشالة ران و صورت استفاده می‏شود. ولی برای كنترل بیماری در پوست سر، آرنج‏ها، زانوها، كف دست و پا و تنه معمولاً نیاز به مصرف فرآورده‏های قوی‏تر می‏باشد. گاهی لازم است روی پوستی كه پماد یا كرم به آن مالیده شده است با پوشش نایلونی مناسبی پوشانیده شود تا كرم حداكثر تأثیر را بنماید. اینگونه داروها باید با دقت بسیار و حتماً تحت نظر متخصص پوست بكار بده شود، عوارض جانبی فرآورده‏های كورتون‏دار قوی عبارتند از: نازك شدن پوست،گشاد شدن عروق خونی، تخریب پوست و تغییر رنگ آن، قطع ناگهانی مصرف این داروها موجب حادت رشدن بیماری خواهد شد. پس از ماه‏ها درمان، ممكن است پسوریازیس نسبت به فرآورده‏های استروئیدی مقاوم شود.
• درمان پوست سر: درمان پسوریازیس پوست سر بستگی به شدت بیماری، بلندی موها و طرز زندگی بیمار دارد. طیف گسترده‏ای از شامپوها، روغن‏ها، محلول‏ها و اسپری‏ها برای این منظور تهیه شده است كه اكثراً محتوی قطران یا كورتون هستند. بیمار باید از شستشوی زیاد سر با شامپو و خراشیدن پوست سر خودداری كند.
• آنترالین: دارویی است كه بخوبی روی ضایعات صعب العلاج پسوریازیس اثر می‏كند. این دارو می‏تواند موجب تحریك و رنگین شدن موقتی پوست و لباس‏ها گردد.
• ویتامین D: امروزه، یك تركیبی صناعی ویتامین D به نام «كلسی پوترین» یا «كلسی پوتریول» وجود دارد كه فقط با نسخه قابل تهیه است. این دارو برای بیماران مبتلا به پسوریازیس مفید است و می‏تواند همراه با سایر درمان‏ها بكار برده شود. به منظور جلوگیری از بروز عوارض جانبی باید به میزان محدودی از این دارو استفاده شود. ویتامین D  معمولی كه می توان آن را از هر داروخانه یا فروشگاهی خریداری كرد، هیچ ارزشی در درمان پسوریازیس ندارد.
• قطران: بیش از یكصد سال است كه قطران برای درمان پسوریازیس استفاده می‏شود. با پیشرفت تكنولوژی، فرآورده‏های دارویی نیز بسیار پیشرفت كرده و همین طور استفاده از آنها راحت‏تر شده است. از فرآورده‏های قوی‏تر برای درمان مناطق صعب العلاج‏تر استفاده می‏شود. مشكل عمده این تركیبات بوی ناخوشایند آنها است.
گاهی از قطران همراه با نور ماوراءبنفش به طور همزمان برای درمان پسوریازیس حاد استفاده می‏شود. مدت تماس با نور ماوراءبنفش، بسته به نوع پسوریازیس و حساسیت پوست بیمار متفاوت است.
• نور درمانی: نور خورشید و نور ماوراءبنفش، سرعت رشد سلول‏های پوست را كند می‏كنند، اگر چه نور خورشید و نور ماوراءبنفش موجب پیری پوست، آب مروارید و سرطان پوست می‏شوند، ولی نور درمانی در صورتی كه تحت نظر پزشك انجام شود می‏تواند بی‏خطر و سودند باشد. بیمارانی كه مبتلا به نور درمانی در مراكز مجهزی داشته باشند كه اختصاصاً به همین منظور  تجهیز شده‏اند.
بیماران پسوریازیسی كه در آب و هوای گرم زندگی می‏كنند ممكن است توصیه شود كه مستقیماً و با احتیاط حمام آفتاب بگیرند. حتماً قبل از خود درمانی با نور آفتاب طبیعی یا مصنوعی با یك پزشك متخصص پوست و مو مشورت كنید.
• پووا (PUVA): زمانی كه پسوریازیس به سایر درمان‏ها جواب ندهد یا خیلی گسترده باشد، پووا درمانی در 85 تا 90 درصد افراد مؤثر خواهد بود. نام این روش درمانی، از تركیب دو عامل درمانی "Psoralen + UVA" اقتباس شده است. ابتدا به بیماران، دارویی به نام پسورالن داده می‏شود سپس بیماران 1 تا 2 ساعت بعد با دقت و احتیاط زیاد تحت تابش حساب شده نوعی خاصی از پرتوهای ماوراءبنفش (نوعA  یا(UVA  قرار می‏گیرند. معمولاً 25 جلسه درمان در یك دورة درمانی دو یا سه ماهه لازم است تا پوست كاملاً درمان شود. حدود 30 تا 40 جلسه درمان در سال لازم است تا پسوریازیس را تحت كنترل نگه دارد.
از آنجایی كه پسورالن در داخل عدسی چشم باقی می‏ماند و می‏تواند موجب پیدایش آب مروارید در عدسی چشم گرددۀ بیماران باید حتماً از لحظة استفاده از پسورالن تا غروب آفتاب همان روز، از عینك‏های آفتابی كه جلوی نور ماوراءبنفش را می‏گیرند استفاده كنند. همچنین بیماران باید در طی درمان، پوست خود را از تابش نور آفتاب كاملاً محافظت نمایند.
پووا درمانی اگر مدت خیی زیادی تكرار شود خطر ابتلا به پیری پوست، كك و مك و سرطان پوست را زیاد می‏كند. لذا تمام مراحل پووا درمانی باید تحت كنترل و نظارت متخصص پوست و مو انجام شود.
• متوتركسات: یك داروی خوراكی ضدسرطان است. زمانی كه سایر داروها از درمان پسوریازیس ناتوان ماندند این دارو نتایج بسیار درخشانی به بار می آورد. از آنجایی كه مصرف این دارو می‏تواند عوارض جانبی خاصی بویژه عوارض كبدی به دنبال داشته باشد، انجام آزمایش‏های خون منظم همزمان با مصرف دارو ضروری است. حتی عكس‏برداری از قفسه سینه با اشعه ایكس و در موارد نادر، نمونه‏برداری از كبد نیز ممكن است لازم باشد.
سایر عوارض جانبی این دارو عبارتند از ناراحتی معده، تهوع و سرگیجه. این دارو به صورت قرص و آمپول موجود است و معمولاً یك بار در هفته مصرف می‏شود.
• رتینوئیدها: این داروها مشتق از ویتامین A بوده و به تنهایی یا همراه با نورماوراءبنفش برای درمان موارد شدید پسوریازیس تجویز می‏شوند. عوارض جانبی آن عبارتند از: خشكی پوست لب‏ها و چشم‏ها، افزایش مقادیر چربی خون و پیدایش زواید خاری شكل در استخوان‏ها، رتینوئیده‏ها (تیگازون و نئوتیگازون) نباید توسط خانم‏هایی كه باردار هستند و باردار هستند و یا تصمیم دارو دارند، استفاده شوند زیرا می‏تواند موجب پیدایش ناهنجاری‏های جنینی مادرزادی در نوزادان آنها شوند. در زمان مصرف اینگونه داروها، مراقبت توسط متخصصین پوست و نیز انجام آزمایش‏های خون به صورت مرتب الزامی است.
• سیكلوسپورین: این دارو تضعیف كننده سیستم ایمنی بوده و معمولاً برای پیشگیری از پس زدن عضو پیوندی مصرف می‏شود. در موارد شدید كه پسوریازیس به سایر درمان‏ها پاسخ نداده باشد، می‏توان از این دارو استفاده نمود. عوارض جانبی عمدة این دارو شامل افزایش فشار خون و آسیب كلیه‏ها می‏باشد، لذا بیماران باید به طور مرتب تحت نظر باشند.
گرچه روش های درمانی كه به آنها اشاره شد به تنهایی و یا همراه با یكدیگر قادر به كنترل بیماری و بهبود چشمگیر در اكثر مبتلایان به پسوریازیس می‏باشند، ولی هیچ كدام بیماری را به صورت قطعی و دایمی شفا نمی‏دهند. پزشكان و سایر متخصصین، دایم در حال آزمایش داروها و روش‏های درمانی جدید هستند.
به یاد داشته باشید كه پسوریازیس اگر چه آزار دهنده است ولی در صورت درمان مناسب و رعایت دستورات پزشكی، می توان با آن كنار آمد و بیماری را كنترل كرد.


phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:49 بعد از ظهر
من واقعا آن را دوست دارم هر زمان که مردم می آیند و نظرات را به اشتراک می گذارند.
وب سایت عالی، کار خوب را ادامه دهید!
free std testing near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 08:02 بعد از ظهر
انگار ذهن من را میخوانی! به نظر می رسد که شما در مورد این موضوع زیادی بدانید
مثل اینکه کتاب را در آن یا چیزی نوشتید. من فکر می کنم که شما می توانید با چند تصویر انجام دهید تا پیام را به خانه بسپارید
کمی، اما غیر از این، این وبلاگ فوق العاده است. خوب خواندن
قطعا برگشتم
anonymous std testing
یکشنبه 19 شهریور 1396 05:44 قبل از ظهر
فوق العاده است که شما از این مقاله و همچنین از ما دریافت افکار
گفتگو در این محل ساخته شده است
cheap psychic readings
یکشنبه 19 شهریور 1396 04:20 قبل از ظهر
من نمی دانم که آیا این فقط من است و یا شاید هر کس دیگری مشکلات را تجربه کند
با سایت شما به نظر میرسد که برخی از متن نوشته شده در محتوای شما هستند
در حال اجرا از روی صفحه نمایش کسی میتونه باشه
نظر بدهید و اجازه دهید من می دانم اگر این اتفاق می افتد به آنها نیز؟

این ممکن است با مرورگر وب من مشکل داشته باشد، زیرا پیش از این این اتفاق افتاده است.
متشکرم
cheap phone psychics
شنبه 18 شهریور 1396 09:10 بعد از ظهر
من نمی دانم آیا فقط من یا شاید هر کس دیگری با مشکلی در وبلاگ شما مواجه می شود.
به نظر می رسد مانند بعضی از متن های نوشته شده در پستهای شما از صفحه خارج می شود. لطفا یک نفر دیگر لطفا انتقادات خود را ارائه دهید و به من اطلاع دهید اگر این اتفاق برای آنها رخ دهد
خوب؟ این می تواند یک مشکل با اینترنت من باشد
مرورگر به این دلیل که من این را قبلا انجام داده ام.

متشکرم
best chaturbate token generator
دوشنبه 13 شهریور 1396 12:41 بعد از ظهر
We stumbled over here different page and thought I might check things
out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to going over
your web page repeatedly.
cheap auto insurance online
شنبه 21 مرداد 1396 05:15 قبل از ظهر
cheap auto insurance online
[url="https://7auto24insurance.org/"]cheapest auto insurance[/url]

cheap car insurance quotes
best auto insurance
leonilalacey.weebly.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 08:00 قبل از ظهر
Hello, i feel that i noticed you visited my weblog so i got here to
return the desire?.I'm attempting to in finding things to enhance
my web site!I assume its ok to use a few of
your concepts!!
Jill
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:53 بعد از ظهر
This paragraph is genuinely a pleasant one it assists new the web visitors, who are
wishing in favor of blogging.
Rosaline
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:52 بعد از ظهر
Good day! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to
new posts.
Hildegard
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:33 بعد از ظهر
Its such as you learn my mind! You appear to know so much about
this, like you wrote the book in it or something.
I feel that you simply can do with a few % to force the message
house a little bit, however instead of that, that is excellent blog.
An excellent read. I will definitely be back.
Cassie
دوشنبه 16 مرداد 1396 05:39 بعد از ظهر
Hi, the whole thing is going sound here and ofcourse every one is sharing information, that's in fact fine, keep
up writing.
chaturbatetokenshack.online
شنبه 14 مرداد 1396 11:02 بعد از ظهر
Spot on with this write-up, I absolutely think this amazing site
needs a great deal more attention. I'll probably be returning to see more,
thanks for the advice!
Angelo
جمعه 16 تیر 1396 07:07 بعد از ظهر
Everyone loves it when folks get together and share thoughts.

Great website, keep it up!
std testing near me
پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:46 بعد از ظهر
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب اصل آیا
واقعا نشستن کاملا با من پس از برخی از زمان.

جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن
اما تنها برای کوتاه در حالی که.
من با این حال کردم مشکل خود را با جهش در منطق و شما خواهد
را سادگی به کمک پر کسانی که
شکاف. که شما که می توانید انجام من خواهد قطعا تا
پایان در گم.
Jeanett
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:31 بعد از ظهر
I would like to thank you for the efforts you've put in penning this website.

I am hoping to view the same high-grade blog posts by
you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged me to get my own, personal blog now ;)
ع اکبری
شنبه 14 آذر 1394 11:34 قبل از ظهر
با سلام من چند سال است به این بیماری مبتلا هستم و دکتر های فراوانی رفته ام و درمانهای مختلفی را تجربه کرده ام بنظرم بهترین درمان وضعیت روحی و نداشتن استرس است البته ژل دایوبت نیز خیلی خوب هستس ولی قیمتش گرونه
ahncntkrtp
جمعه 21 آذر 1393 02:59 بعد از ظهر
kzlkkqjticfjoj, http://www.qwaxhnkeju.com/ pphyfqbmer
مجتبی صادقی
شنبه 2 اردیبهشت 1391 08:01 بعد از ظهر
فعالیت آب درمانی استاد حسن جلالیان از سال 1377 در ایران آغاز گردید و در سال 1381 از آیه الله خامنه ای در باره این روش درمانی استفتاء نمودند(اجازه گرفتند)و درسال 1383 سایت آب درمانی شفاگر را ایجاد کردند.روش درمانی استاد جلالیان ( پاکسازی جسم ) میباشد و داروی شیمیایی و یا عمل جراحی در این روش وجود ندارد و بنابراین روزه آب ( اب درمانی) هیچ گونه تداخلی با طب رایج ندارد آقای حسن جلالیان اولین استاد آب درمانی درایران می باشندو پزشک نیستند.

استاد حسن جلالیان ( بنیانگذار و احیاءکننده روزه آب در ایران ) با 14 سال تجربه

داروی گیاهی ضد سرطان ( Anti cancer Hj )

http://www.shafagar.com

http://ahle-sunnat.blogfa.com
مجتبی صادقی
سه شنبه 29 فروردین 1391 12:34 قبل از ظهر
هوالشافی

داروی گیاهی ضد سرطان ( Anti cancer Hj ) استاد جلالیان :این دارو بصورت قطره خوراکی و 100 درصد گیاهی می باشد که نتیجه 14 سال تحقیق و تجربه استاد جلالیان در

زمینه سرطان میباشد که بیمار سرطانی باید پس از اتمام دوره اب درمانی این دارو را بمدت 40 روز مصرف نماید .
روش درمان :1- 3 روز الی 10 روز اب درمانی ( تعداد روزهای اب درمانی با تشخیص استاد جلالیان می باشد ) و تحت نظر استاد جلالیان2- 40 روز استفاده از قطره خوراکی ( مقدار مصرف دارو بستگی به سن بیمار - نوع سرطان - وضعیت پیشرفت بیماری ( متاستاتیک ) - معالجات قبلی - و .... که با تشخیص خود استاد مشخص میشود ) ساخته شده توسط استاد جلالیان( در مدت مصرف این دارو باید از مصرف گوشت و فراروده های حیوانی بطور کامل پرهیز شود )3- با استفاده از این داروی گیاهی به انضمام انجام دوره 3 الی 10 روزه آب درمانی بیماران سرطانی خصوصا بیماران سرطانی که از نظر پزشکی جدید غیر قابل درمان تشخیص داده شده اند معالجه می شوند .

شماره تماس با استاد جلالیان 09199169915
ساعت پاسخگویی فقط 9 الی 10 شب
( لطفا با تلفن ثابت تماس بگیرید زیرا به خطوط موبایلی پاسخ داده نمی شود )
http://sunniha.blogfa.com

http://ahle-tasanon.blogfa.com

http://ahle-sunnat.blogfa.com

http://janam-fatemeh.blogfa.com

http://www.drmansaratan.blogfa.com

http://www.darmanisaratan.blogfa.com

http://www.darmanysaratan.blogfa.com

http://www.darman-saratan.blogfa.com

http://www.darmancancer.blogfa.com

http://www.saratan-darman.blogfa.com

http://www.saratandarmani.blogfa.com

http://www.drmani.blogfa.com

http://www.shafagaran.blogfa.com

http://www.shafagharan.blogfa.com

http://www.shafaghar.blogfa.com

http://www.abdarmani.com

Vgohzzgt
جمعه 25 شهریور 1390 05:41 بعد از ظهر
I didn't go to university <a href=" http://www.ted.com/profiles/894038 ">Hollywood Teen Model
</a> 787916
Ihbypkyd
جمعه 25 شهریور 1390 05:41 بعد از ظهر
I've lost my bank card <a href=" http://www.ted.com/profiles/894008 ">Nudes Models Phothos
</a> %-(((
Kurlwsva
جمعه 25 شهریور 1390 05:41 بعد از ظهر
I'm originally from Dublin but now live in Edinburgh <a href=" http://www.ted.com/profiles/894026 ">Sexy7 Teen Model
</a> bff
Pneeqsmd
جمعه 25 شهریور 1390 01:38 بعد از ظهر
I've just graduated <a href=" http://www.viddler.com/explore/rogecadugag ">Young Bbs Post
</a> 811 <a href=" http://www.viddler.com/explore/esudyjokugaqy ">Loli Hc Bbs
</a> :-DDD <a href=" http://www.viddler.com/explore/akugujamoo ">Ovens Place Bbs
</a> 680504 <a href=" http://www.viddler.com/explore/faburuligaj ">Sandra Bbs
</a> 094 <a href=" http://www.viddler.com/explore/eoliugyfyqo ">Vlad Model Bbs
</a> :( <a href=" http://www.viddler.com/explore/ganiipafule ">Best Lol Bbs
</a> 5649 <a href=" http://www.viddler.com/explore/hucysalilih ">Sven Bbs
</a> upbyn <a href=" http://www.viddler.com/explore/iqapuheomehy ">Ptsc Bbs Links
</a> 8PPP <a href=" http://www.viddler.com/explore/noumehooys ">Pthc Bbs
</a> aaip <a href=" http://www.viddler.com/explore/oicehumicode ">Kasumi Fan Bbs
</a> tljcf
Hgmmhybl
جمعه 25 شهریور 1390 07:54 قبل از ظهر
I'm self-employed <a href=" http://www.viddler.com/explore/tecidudailo ">Underage Lolita Galleries
</a> =[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/esytoaqyqe ">Lolita Underage
</a> hzysc <a href=" http://www.viddler.com/explore/eidejujeg ">Naked Underage
</a> 66594 <a href=" http://www.viddler.com/explore/miqukydubakep ">Preteen Underage Lolitas
</a> mcb <a href=" http://www.viddler.com/explore/sudynyfifao ">Illegal Underage Porn
</a> =-[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/qimenicybe ">Underage Ru Gallery
</a> hli <a href=" http://www.viddler.com/explore/udisocomifiki ">Girls Underage Naked Pics
</a> =] <a href=" http://www.viddler.com/explore/ofyqucyeje ">Underage Incest Pictures
</a> faxmgg <a href=" http://www.viddler.com/explore/sejelehure ">Underage Teen Pics
</a> %[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/dygualofir ">Preteen Naked Underage Lolita Toplist Top 100
</a> 75392
Hnainjxo
جمعه 25 شهریور 1390 04:19 قبل از ظهر
I want to report a <a href=" http://www.viddler.com/explore/comeqasonafis ">Underage Nude Models
</a> xruql <a href=" http://www.viddler.com/explore/sejyoimoha ">Underage Nudity
</a> klwpw <a href=" http://www.viddler.com/explore/emufiefudy ">Underage Thai Girls
</a> %]] <a href=" http://www.viddler.com/explore/byesekurejo ">Boy Twink Underage
</a> 78089 <a href=" http://www.viddler.com/explore/suketeromilu ">Underage Nude
</a> 01559 <a href=" http://www.viddler.com/explore/ekiaobupy ">Nude Underage Girls
</a> 841 <a href=" http://www.viddler.com/explore/aoatugiu ">Underage Girls
</a> 749639 <a href=" http://www.viddler.com/explore/tajeuafysi ">Underage Pussy
</a> :-OOO <a href=" http://www.viddler.com/explore/nisoaonan ">Underage Models
</a> wlqk <a href=" http://www.viddler.com/explore/akibopakeiju ">Underage Sex Stories
</a> hccf
Fjaffrru
پنجشنبه 24 شهریور 1390 07:22 قبل از ظهر
I'd like to apply for this job <a href=" http://www.viddler.com/explore/eacooahoru ">Pre Teen Lolitas
</a> 491 <a href=" http://www.viddler.com/explore/cuhyiikafes ">Lolita Incest
</a> zwncv <a href=" http://www.viddler.com/explore/huduqiydohyn ">Lolita Top Sites
</a> :-(( <a href=" http://www.viddler.com/explore/oyydunya ">Preteen Nude Lolita Models
</a> cxrmde <a href=" http://www.viddler.com/explore/iliqiqokutu ">Art Lolita Bbs
</a> >:-((( <a href=" http://www.viddler.com/explore/raunysahapeg ">Free Lolita Porn
</a> 820453 <a href=" http://www.viddler.com/explore/hyfedogofi ">Little Nude Lolitas
</a> dyhi <a href=" http://www.viddler.com/explore/ufiacofunu ">Top 100 Lolita
</a> 447541 <a href=" http://www.viddler.com/explore/jyeefukob ">Lolita Fix
</a> :-[[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/senadipefetoq ">Lolita Videos
</a> %-((
Bcdskernjh
پنجشنبه 24 شهریور 1390 03:17 قبل از ظهر
supercharger broly finks achebe wmxaqmmz
edd marsupial squat copykat olnsrlik
60615 americanism unfounded laver kvcjixmj
aew hologic magnification instapundit cpelagef
38547 nsd karl archangel ncjeckvn
574998
Vrtrwumbbr
پنجشنبه 24 شهریور 1390 02:34 قبل از ظهر
cages sokol figleaves coimbatore vbntrgqn
462118 wilma deezee chavo msuhvrqc
xmvenx photoresist lebkuchen regressed vxcsgxod
ihg matzoh fanon amphotericin zngywguh
hbawax ppstream rohff schuberth glhkygnl
ssuj
Zyqsseav
چهارشنبه 23 شهریور 1390 07:03 بعد از ظهر
I'd like to take the job <a href=" http://www.viddler.com/explore/kofeedaroyb ">teen baby siting porn</a> 216 <a href=" http://www.viddler.com/explore/ricyuheeoj ">young teen creampie porn</a> 8-O <a href=" http://www.viddler.com/explore/ytypodakeepi ">illegal teen girl porn</a> =-OOO <a href=" http://www.viddler.com/explore/tegyaasi ">teen ass pounding</a> :-P <a href=" http://www.viddler.com/explore/cumanicia ">teen+titan+porn</a> :[[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/ijumabukurif ">petit teen porn mpegs</a> lextyn <a href=" http://www.viddler.com/explore/loturosyso ">free teen fresh porn</a> rmumfw <a href=" http://www.viddler.com/explore/yjajoqynuposu ">softcore porn teen</a> xocoqp <a href=" http://www.viddler.com/explore/honacuyfuqir ">free teen movies porn</a> 8[[[ <a href=" http://www.viddler.com/explore/hoypucusyu ">tiny teen porn galleries</a> 9851
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30